בלוג איור - ראשי    .    כל התגיות  .  חיפוש  .  אינדקס המאיירים  .  פינטרסט  .  פייסבוק  .  פליקר  .  RSS  .  מדף

  ניווט בבלוג איור   

יום שלישי, 20 בדצמבר 2011

רוצים להופיע בספר בישול?

 
עבודה של עדי כפיר. לחצו על התמונה להגדלה
     

הוצאת הספרים העצמאית LunchBox מזמינה יוצרים לשלוח לה (עד 31/12) צילומים, עבודות אמנות, איורים או עבודות גרפיות, המתעדים את "ההוויה הקולינרית בישראל", כשהטובים מביניהם יפורסמו בספר בישול קומפקטי חדש, Israel To Go, המיועד לתיירים
 
היוצרים יקבלו: קרדיט ולינק, עותק מהספר וככל הנראה תתקיים גם תערוכה שתציג את העבודות שנבחרו
 
http://food.walla.co.il/?w=%2F905%2F1882336
 
http://www.facebook.com/LunchBoxPress
   

3 תגובות:

 1. מפתיע אותי שרשמת את זה כמשהו חיובי בכלל. גם אני ראיתי את הכתבה בוואלה וחשבתי שזה פשוט ניצול של אמנים. איך זה נראה הגיוני שיוצרים צריכים להתחרות על "הכבוד" המפוקפק של אולי להופיע בספר. מצחיק שלא ביקשו שעוד כל אמן שרוצה את הזכות לשלוח להם יצירות חינמיות יתן דמי השתתפות.

  השבמחק
 2. שלום 'אנונימי' ותודה על התגובה. אני לא חושב שהצגתי זאת כ"משהו חיובי". ניסיתי להיות נייטרלי ולהימנע מלהביע דעה. אין בכוונתי לעודד יוצר להשתתף או לא להשתתף בפרויקט מהסוג הזה.

  עם זאת, אני חושב שטוב היתה עושה הוצאת הספרים הזו אם היתה מבהירה בצורה מסודרת יותר את עניין זכויות היוצרים.

  הסוגיה של פרסום תמורת "קרדיט" נדונה לא פעם ולא פעמיים בפורום 'איור' ולעתים גם כאן. לכל יוצר השיקולים שלו, היכן להירתם ולשלוח יצירה ועל מה לוותר.

  בכל מקרה, ומבלי להפחית בערכה ובזכויות עליה, אני מניח שיש הבדל מסוים בין יצירה קיימת שאתה שולח לבין יצירה שמכינים במיוחד.

  ואגב, אם תסתכל/י אייטם אחד למעלה, לעיתים גם קרדיט זה משהו, אפילו כשמזמין העבודה הוא גוגל ושמקבלים תשלום יפה (אני מקווה) עבורה.

  השבמחק
 3. אולי זאת הכותרת שלך שאפשר לפרש אותה כהזמנה חיובית אבל לזכותך יאמר שפירטת בדיוק מה מקבלים בתמורה

  השבמחק